facebook instagram pinterest

Dlaczego warto pić koktajle?

Dlaczego warto pić koktajle?

Ostatnio zapanowała moda na koktajle, szczególnie te zielone, owocowo-warzywne. Wcale się nie dziwię, są pyszne, proste w przygotowaniu i zawierają dużo cennych wartości odżywczych. Dodatkowo, koktajle wyparły tak popularne i uważane kiedyś za zdrowe soki owocowe, co jest bardzo korzystne. Dlaczego? Bo przygotowując sok, wyrzucamy to co najcenniejsze z owocu, tak zwaną pulpę, która często zawiera najcenniejsze witaminy, minerały, błonnik, a wyciskamy głównie cukier. W rezultacie, wypijamy cukier znajdujący się np. w 1,5 kg jabłek, mimo że normalnie tylu owoców nie dalibyśmy w stanie zjeść na raz. Koktajle są więc dużo zdrowszym i rozsądniejszym rozwiązaniem, bo konsumujemy owoc w całości ze wszystkimi wartościami, które w sobie zawiera.

 

Mam dla Was kilka rad, które warto wziąć pod uwagę przygotowując koktajle.

  • Więcej wcale nie znaczy lepiej 😉 Lepiej przygotować koktajl z 3-5 owoców i warzyw niż z 10. Taki koktajl łatwiej się strawi i będzie bardziej wyrazisty w smaku niż dziesięcioskładnikowy misz-masz.
  • Dodatek tłuszczowy (np. awokado, mleko kokosowe) pomoże w przyswajaniu takich witamin jak A, E i K.
  • Jeśli chcecie dodać trochę protein, bardzo polecam dodatek surowego żółtka, szczególnie w koktajlu potreningowym. Surowe żółtko jest świetnie przyswajalne i zawiera cały komplet niezbędnych aminokwasów.

(Visited 45 times, 1 visits today)


1 thought on “Dlaczego warto pić koktajle?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *